Certyfikowany rzeczoznawca samochodowy Siemiatycze - usługi i cennik

Certyfikowany rzeczoznawca samochodowy Siemiatycze – usługi i cennik

Aby skorzystać z efektów pracy i usług rzeczoznawcy samochodowego, należy współpracować tylko ze specjalistą. Jak go rozpoznać i nie popełnić błędu przy wyborze? Profesjonalny rzeczoznawca samochodowy posiada stosowny certyfikat i odpowiednie doświadczenie. Wybór takiego specjalisty to gwarancja natychmiastowej wyceny w przypadku wszystkich modeli pojazdów. Takie firmy działają w Siemiatyczach na rynku rzeczoznawstwa od wielu lat, a ich skuteczność jest potwierdzona pozytywnymi opiniami klientów indywidualnych, urzędów oraz przedsiębiorców prowadzących duże i małe biznesy.

Oferta profesjonalnego rzeczoznawcy ceniona jest w regionie podlaskim za pełen zakres usług motoryzacyjnego rzeczoznawstwa. Oferuje się w tym zakresie między innymi ekspertyzy techniczne lub wycenę wartości auta i zapewnia natychmiastową opinię techniczną dotyczącą pojazdu nowego lub używanego. Rzeczoznawcy z bardzo długim stażem charakteryzują się również specjalistyczną wiedzą potwierdzoną wszystkimi najważniejszymi certyfikatami jakości.

Co w praktyce ocenia rzeczoznawca samochodowy? Na czym polega jego praca?

Korzystając z oferty Instytutu Rzeczoznawstwa Motoryzacyjnego w Siemiatyczach i pracujących w nim rzeczoznawców nierzadko można liczyć na analizę od ręki, a także opis uszkodzeń przygotowany zgodnie z obowiązującymi przepisami dla firm ubezpieczeniowych lub urzędów celnych.

Oprócz tego, wielu rzeczoznawców samochodowych oferuje również:

  • analizy kosztów napraw pojazdów,
  • wstępne czynności dotyczące likwidacji szkód na zlecenie firmy ubezpieczeniowej ,
  • szybką wycenę wartości rynkowej pojazdu osobowego lub ciężarowego.

Poza tym, w zakres obowiązków rzeczoznawcy samochodowego wchodzi także analiza i rekonstrukcja kolizji, a także wypadków drogowych. Zajmuje się też kompleksową wyceną urządzeń i maszyn wykorzystywanych przez przedsiębiorców w firmach produkcyjnych lub gospodarstwach rolnych. Specjaliści na zlecenie mogą zbadać również grubość powłoki lakierniczej i sprawdzić ewentualne usterki w pojeździe. Dobry fachowiec zawsze jest w stanie wskazać przyczynę powstania usterki, co czyni tę usługę bardzo przydatną przed zakupem pojazdu.

Kompleksowa wycena pojazdu 

Profesjonalna firma realizuje najbardziej skomplikowane zlecenia, które dotyczą na przykład oceny stanu pola numerowego nadwozia. Zweryfikuje ona na przykład, czy VIN w samochodzie jest oryginalny. Zajmuje się także oceną pojazdów zabytkowych w przypadku kolekcjonerów, ale też odczyta dane elektroniczne z różnych typów samochodów, dokładnie sprawdzając, co sterowniki zarejestrowały w przeszłości.

Oferty bywają bardzo konkurencyjne cenowo. Za badanie techniczne należy zapłacić od kilkudziesięciu do 200 zł, w zależności od tego, czy chodzi o motocykl, ciągnik lub samochód. W przypadku usług rzeczoznawcy, ceny kształtują się od kilkuset do ponad 2000 zł w zależności od wartości pojazdu i zlecenia.