Drukarnia etykiet to sposób na biznes z przyszłością

Drukarnia etykiet to sposób na biznes z przyszłością

Trudności na obecnym runku pracy i wygórowane wymagania pracodawców, nieadekwatne do proponowanych dochodów, powoduje, że niektórzy ludzie zastanawiają się nas założeniem własnej działalności gospodarczej i pracowaniem na własny rachunek. Należałoby jednak na początek, zgłębić rynek i popyt na konkretne usługi i produkty, które mogą przynieść zysk, warto zastanowić się nad różnymi sektorami, może drukarnia etykiet to sposób na biznes?

Powołanie dożycia firmy poligraficznej, która zajmowałaby się drukowaniem etykiet, może być pomysłem trafionym w dziesiątkę i pozwoli utrzymać się z dochodów przez nią osiąganych. Dobry biznesplan i analiza rynku, wykazująca, w jakim obszarze występuje największy popyt, może pozwolić na rozkręcenie firmy i zawieranie korzystnych umów o współpracy.

Aby otrzymać wiarygodną odpowiedź, czy drukarnia etykiet może być dobrym sposobem na biznes należy zrobić solidną analizę i podjąć stosowne decyzje.

 • Zapoznać się z cenami urządzeń potrzebnych do produkcji etykiet, wartość takiego sprzętu będzie wiązała się wielkością nakładu, oraz producentem.
 • Na początek można pokusić się o zakup sprzętu, który będzie drukował z komputera w wysokiej, jakości cyfrowej a jego koszt będzie dużo niższy od wysokonakładowych urządzeń.
 • Przeanalizowanie zakupu sprzętu używanego w dobrym stanie, który mógłby posłużyć firmie jeszcze przez długi czas, bez konieczności zamrażania dużej kwoty lub zadłużania się.
 • Zaopatrzyć się w sprzęt komputerowy z adekwatnym oprogramowaniem, które pozwoli wykonać etykiety w efektownych wzorach i barwach, oraz przystępnej cenie, dzięki czemu firma będzie konkurencyjna na rynku.
 • Wynająć lokal, w którym będzie świadczona usługa drukowania etykiet, jeżeli ktoś posiada własny duży dom i może wygospodarować odpowiednią powierzchnię, może przystosować pomieszczenia pod taką działalność, lub wynająć lokal na obrzeżach miasta.
 • Dobra, jakość etykiet to także dobry grafik, obsługa urządzeń oraz marketing, który jest często podstawą sukcesu firmy.

Stałe poszukiwanie klientów, realizowanie ich zamówień w najwyższej, jakości, nie tworzenie wygórowanych cen, powoduje zdobywanie dobrej opinii wśród osób/firm zainteresowanych zakupem etykiet, którzy następnie polecają takie usługi innym zleceniodawcom. Drukarnia może osiągnąć zadowalające zyski, jeżeli osoby w niej zatrudnione nie będą generowały dużych kosztów, dlatego na początku najlepiej prowadzić działalność w kręgu rodziny lub znajomych.

Ponadto rozruch drukarni nie musi wiązać się z drogim sprzętem i ekskluzywnym papierem do drukowania etykiet, można wykonać je na tradycyjnym tańszym papierze, obniżając koszty i proponując potencjalnym klientom niższe ceny. Producenci przeróżnych artykułów potrzebują znakowania swoich wyrobów, dlatego drukowanie etykiet jest biznesem z przyszłością i warto inwestować w taki sektor usług.

Podstawą rozwoju każdej branży jest reklama, dlatego warto promować firmę za pomocą ulotek, ofertę z usługami drukarni etykiet należy rozsyłać po firmach, które z nich korzystają zachęcając w ten sposób innych przedsiębiorców do współpracy.  Prowadząc drukarnię etykiet trzeba zastanowić się do jakich klientów będzie skierowana oferta sprzedażowa, ponieważ można drukować różne rodzaje etykiet na przykład:

 • Etykiety papierowe – samoprzylepne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród producentów różnych wyrobów, dlatego trzeba dostosować środki używane do ich tworzenia ze względu na ich przeznaczenie, ponieważ inne etykiety będę naklejana na wyroby mięsne a inne na przykład na leki. Można podjąć się produkcji takich etykiet jak:
 1. Etykiety do oznaczeń produktów przeznaczonych do transportu i przechowywania w magazynie, etykieta musi zawierać kod kreskowy.
 2. Etykiety zawierające informację o cenie i wadze danego artykułu, dane takie umieszczane są na kodzie kreskowym i musi być produkowana na drukarce termicznej. Zleceniodawcą takich etykiet będzie producent żywności i hurtowania rozprowadzająca taki towar.
 3. Etykiety na wędliny i mięso zawierające bardziej szczegółowe informacje, ważne dla klienta, bogatą grafikę przyciągającą wzrok kupujących, ponadto etykieta musi być wyprodukowana przy zastosowaniu środków dopuszczonych do kontaktu z żywnością.
 4. Etykiety promocyjne ze względu na jej przeznaczenie muszą być produkowane na specjalnym papierze fluorescencyjnym z zastosowaniem atrakcyjnych zdobień, aby etykiety spełniały swoje funkcję.
 • Etykiety foliowe – bardziej wytrzymałe, sprężyste i plastyczne, wykorzystywane przy trudniejszych warunkach przechowywania i wielokrotnym używaniu artykułu. Zleceniodawcą będzie producent środków chemicznych, elektronicznych i budowlanych, wymagania odnośnie, jakości etykiety i jej walorów wizualnych są dosyć duże.

Kolejnym tematem który warto rozważyć to drukarnia internetowa, umożliwiająca zamawianie produktów poprzez internet. idealnym przykładem takiej drukarni jest: https://druczki.eu