E-biznes co się opłaca otworzyć? Ciekawe pomysły na biznes

E-biznes co się opłaca otworzyć? Ciekawe pomysły na biznes

Własny e-biznes to coraz popularniejsza forma zarabiania pieniędzy. Nie ma w tym nic dziwnego: internet wciąż się rozwija, nieustannie pojawiają się nowe rozwiązania i możliwości, rośnie popyt na mało znane wcześniej towary i usługi tak dalej. To wszystko stwarza wręcz nieograniczone możliwości zarobku. Cała rzecz jednak w tym, aby znaleźć coś, co zapewni nam dochody a jednocześnie będzie oryginalne. Innymi słowy, musimy znaleźć jakaś niszę, która z jednej strony jeszcze nie została zagospodarowana(albo została w niewielkim stopniu), a z drugiej strony daje niemal pewną gwarancję zysku. Co wybrać?

Na czym można zarobić w internecie?

Według statystyk, Polacy w internecie najczęściej szukają ubrań, książek, filmów oraz sprzętu rtv i agd. Te segmenty z jednej strony są „pewne“: jeśli uda się nam wypromować nasz własny biznes w tym segmencie, z całą pewnością nasze przychody będą pokaźne. Problem jednak w tym, że właśnie w tych branżach jest najostrzejsza konkurencja.Zakładając e-sklep z ubraniami lub sprzętem rtv trzeba liczyć się z tym, że na rynku działa już wiele takich samych sklepów, które mają stałych klientów i pokaźne środki na reklamę, pozycjonowanie itp. Istnieją jednak również dziedziny, które tak naprawdę dopiero zaczynają się rozwijać, tj. mamy w ich przypadku do czynienia z sytuacją, w której internet dopiero zaczyna reagować na zmieniającą się rzeczywistość.

Świetnym przykładem jest tutaj sprzęt do fitnessu oraz akcesoria do sportów walki. I fitness i sporty walki cieszą się coraz większą popularnością w świecie realnym, jednak w internecie ta branża jest jeszcze w początkowej fazie rozwoju. Dobrym pomysłem wydają się także różnego rodzaju platformy e-learningowe. Ten sektor także dopiero raczkuje, ale z dużą pewnością można prognozować, że jego przyszłość jawi się w jak najbardziej jasnych barwach. Za całą pewnością nie będzie brakować chętnych na mobilną naukę języków obcych, coaching wszelkiego rodzaju lub doradztwo biznesowe. Oczywiście, nie można zapominać o rynku e-korepetycji. Stron e-learningowych, które oferują na przykład kursy przygotowujące do matury z matematyki lub języków obcych jest wciąż niewiele, a te istniejące cieszą się ogromną popularnością(dość często mówi się zresztą, że już niedługo tradycyjne, stacjonarne korepetycje odejdą do lamusa, a ich miejsce zajmą właśnie platformy e-learningowe, które z biegiem czasu stają się coraz bardziej nowoczesne i oferują osobom uczącym się coraz więcej ciekawych rozwiązań).

Czasami wystarczy tylko kreatywność

Naturalnie, niekiedy wystarczającym warunkiem osiągnięcia oszałamiającego sukcesu w świecie biznesu jest popuszczenie wodzy swojej fantazji i wymyślenie czegoś, na co nikt inny wcześniej nie wpadł. Niektóre pomysły bywają naprawdę….nietypowe, a mimo to przynoszą pomysłodawcom ogromne zyski. Wśród nietypowych pomysłów na biznes, które skończyły się niesamowitym sukcesem, można wymienić chociażby portal internetowy pomagający parom rozwieść się w taktowny sposób, kawiarnię która jest jednocześnie agencją porad prawnych czy studio tautaży wykonujące tautaże na…gipsie (oczywiście, trzeba najpierw coś sobie złamać, żeby skorzystać z tego typu usług). Kreatywność i nieszablonowość popłacają nie tylko w świecie realnym, ale również w świecie e-biznesu.