E-biznes franczyza

E-biznes franczyza

Jeśli nie masz własnego pomysłu na biznes, jednak zależy Ci na tym, aby otworzyć własną działalność gospodarczą, warto przemyśleć możliwości jakie daje nam franczyza. Jest to idealna alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie są w stanie samodzielnie stworzyć skutecznego biznesplanu, który przełoży się na zyski nie tylko dla personelu ale i dla właściciela. Zatem na czym dokładniej polega wspomniana franczyza?

Franczyza ułatwia start?

W przypadku standardowego biznesu, franczyzodawca zapewnia franczyzobiorcy pomysł na biznes, udostępnia swoje logo, produkty w sklepie zaś w punkcie gastronomicznym menu. Jest to swego rodzaju system sprzedaży konkretnych dóbr (mogą to być produkty, usługi a nawet technologia). System ten jest oparty na ciągłej współpracy i stałym przekazywaniu know-how od franczyzodawcy do nowego, odrębnego przedsiębiorstwa, które pełni funkcję franczyzobiorcy. W zamian za udostępnienie tej wiedzy franczyzodawca pobiera liczne opłaty, opłatę podstawową, za przyłączenie punktu do franczyzy, opłaty bieżące, które ustalane są indywidualnie, jednak zawsze są uzależnione od osiąganego zysku oraz różnorodne opłaty dodatkowe, również ustalane indywidualnie.

Franczyza usług e-commerce

Jednak na czym polega franczyza usług e-commerce? W e-biznesie, podobnie jak w tradycyjnym, również możemy się zdecydować na franczyzę. Wówczas, oprócz standardowych towarów, usług lub technologii franczyzodawca zapewnić nam musi odpowiednio opracowaną pod kątem graficznym i merytorycznym. Dodatkowo franczyzodawca powinien nam zapewnić odpowiednie narzędzia, które pozwolą nam na poprawną obsługę klientów, kontrahentów oraz samej witryny. W przypadku przystąpienia do franczyzy w e-biznesie również pobierana będzie opłata podstawowa, jednak może ona być niższa, niż w przypadku tradycyjnego przedsiębiorstwa. Prowadzenie e-biznesu wymaga znacznie niższych nakładów pieniężnych, ponieważ nie musimy ponosić kosztów wynajmu lokalu oraz zatrudniać dodatkowego personelu, franczyzodawca z kolei nie musi zapewniać pełnego wyposażenia biura, punktu sprzedażowego bądź lokalu gastronomicznego.

Franczyza = mniejsze ryzyko

Jeśli więc należysz do grona osób, które marzą o tym, aby rozkręcić własny biznes, jednak obawiasz się, czy Twój pomysł jest dobry, nie musisz podejmować ryzyka. Idealnym startem na drodze do rozwoju własnej przedsiębiorczości jest właśnie franczyza, zaś decydując się na e-biznes koszty prowadzenia działalności zredukujesz niemalże do zera. Pozwoli Ci to w pełni cieszyć się z dowodzenia rozwijającą się firmą, a kto wie, może za klika lat odważysz się zrealizować swoje wcześniejsze plany.