Hurtownia kosmetyczna pomysł na biznes

Hurtownia kosmetyczna pomysł na biznes

Założenie hurtowni kosmetycznej to całkiem fajny pomysł na biznes, ponieważ zapotrzebowanie na kosmetyki jest w dzisiejszych czasach na prawdę duże. Nie musimy daleko szukać, ponieważ każdy z salonów piękna,spa czy też gabinety kosmetyczne potrzebują takich produktów. Jednak jak krok po kroku założyć hurtownię i rozpocząć swój biznes ? O tym postaram się opisać krok po kroku w dalszej części tego poradnika.

Formalności

W celu założenia firmy, jednoosobowej działalności musisz udać się do Urzędu i wypełnić druczek CEIDG-1, który pozwoli Ci na otwarcie własnej działalności. Przed założeniem firmy musimy zorientować się z jakimi firmami chcielibyśmy podjąć współpracę, ponieważ prowadzą hurtownie przydało by się handlować produktami kilku firm a nie tylko jedną. Mają w ofercie hurtowni dostępny towar tylko jednej firmy już na starcie strzelamy sobie w kolano, ponieważ klienci są bardzo wybredni i jedni wolą towar firmy X a drudzy towar firmy Y. Według mnie dobra hurtownia powinna mieć w swojej ofercie minimum 5-10 marek, wtedy sprzedaż będzie znacznie większa.

Wymagania, sprzęt,lokal

Prowadzą hurtownię nie musisz mieć lokalu w centrum miasta, ponieważ to by było nieopłacalne ze względu na duże koszta utrzymania lokalu w centrum miasta. Zdecydowanie lepiej postawić na lokal znajdujący się zboczu miasta, dzięki czemu znacznie zaoszczędzimy na czynszu. Są dwie możliwości. Po pierwsze sprzedawanie produkty online nie będziemy musieli zatrudniać przedstawicieli handlowych, ponieważ odbiorcy sklepów kosmetycznych,zakłady kosmetyczne i fryzjerskie  sami zgłoszą się do nasz po ofertę. Dodatkowo możemy zająć się również wyposażeniem gabinetów lekarskich w produkty takie jak rękawiczki gumowe,waciki i inne akcesoria, które są niezbędne w każdym gabinecie. Wystarczy poświęcić dosłownie tydzień aby osobiście zadzwonić do potencjalnych naszych klientów i przedstawić naszą ofertę i już zaoszczędzimy na tym, że nie zatrudniamy przedstawiciela handlowego.

Druga możliwość to właśnie skupienie się nie na sprzedaży online lecz sprzedaży tradycyjnej, czyli zatrudnienie kilku przedstawicieli handlowych, którzy będą jeździli po kraju i zbierali zamówienia od naszych klientów. Mając minimum dwóch przedstawicieli jesteśmy w stanie rozprowadzać nasze produkty na cały kraj to różnych firm. Wystarczy że podzielimy każdego z przedstawicieli na określony obszar w kraju czyli na przykład na wybrane województwa. Każdy z przedstawicieli będzie miał za zdanie sprzedawać i dbać o relacje z klientami w wybranych województwach.

Materiały do promocji czyli skuteczny marketing

Obecnie najlepszą formą reklamy jest internet. Sam internet to pojęcie bardzo szerokie, jednak internet daje nam bardzo duże możliwości. Możemy reklamować się w mediach społecznościowych takich jak Facebook,Instagram. Reklama w social mediach jest obecnie najlepszą formą reklamy i co ważne jest bardzo skuteczna. Dodatkowo możemy ogłaszać się na forach oraz reklamować na portalach tematycznych, co przełoży się na pozyskanie nowych klientów i oczywiście na większe dochody w naszej hurtowni.

Podsumowują, jeżeli zrobimy dobry plan czyli dobrze rozplanujemy sobie jak chcemy zarządzać naszą hurtownią to na prawdę może być to bardzo fajny pomysł na dochodowy biznes.