Ile zarabia tłumacz konferencyjny/symultaniczny?

Ile zarabia tłumacz konferencyjny/symultaniczny?

Zarobki tłumacza konferencyjnego zależne są od wielu czynników. Nie ulega wątpliwości fakt, że jest to trudny do realizowania zawód, dlatego też tłumacze oczekują atrakcyjnego wynagrodzenia za poprawne wykonywanie swoich obowiązków służbowych. Przede wszystkim wpływ na wysokość wynagrodzenia będzie miała wielkość firmy, w której tłumacz jest zatrudniony oraz jej kapitał finansowy. Jeśli nie jest to zbyt duża firma, to raczej nie należy spodziewać się zarobków większych niż 3000 zł netto miesięcznie. Oczywiście wpływ na zarobki ma też wykształcenie tłumacza, jeśli jest ono specjalistyczne i jego wiedza na temat tłumaczeń symultanicznych jest duża, to wtedy można oczekiwać zdecydowanie większych pieniędzy.

Przeciętne zarobki

W większych miastach tłumacze zajmujący się taką pracą zarabiają około 5500 złotych netto miesięcznie. Są to już bardzo duże kwoty, więc nic dziwnego, że młode osoby chętnie myślą o tym, aby rozpocząć pracę przy tłumaczeniach symultanicznych. Jest to jednak ciężka praca, ponieważ tłumaczenia te opierają się na jednoczesnym tłumaczeniu słów wypowiadanych przez mówcę, tak aby odbiorcy mogli go zrozumieć, również sens wypowiadanych przez niego zdań. Zarobki tłumacza w dużej mierze zależą też od jego stażu pracy. Wiadomo, że im dłuższy staż pracy, tym większa szansa na wyższe zarobki. Śmiało można jednak rzec, że tłumacz symultaniczny może za swoją pracę oczekiwać kilka tysięcy złotych miesięcznie, więc zarobki w tej branży nie są najgorsze.

Benefity

Dodatkowo tłumacze konferencyjni mogą liczyć również na różnego rodzaju benefity za wykonywane obowiązki. Przede wszystkim są to liczne karnety, np. sportowe. Oczywiście mogą to być bardzo zróżnicowane benefity, a tłumaczom najbardziej zależy jednak na gotówce, jednak jest to miły element tej pracy, o którym nie należy zapominać. Jak widać tłumacze konferencyjni mogą za swoją pracę oczekiwać zarobków w granicach 3-5 tysięcy złotych netto miesięcznie, zależnie od regionu, w którym na co dzień pracują przy tłumaczeniach.