Imprezy okolicznościowe - pomysł na biznes

Imprezy okolicznościowe – pomysł na biznes

Organizacja imprez okolicznościowych to wspaniały pomysł na otwarcie własnego biznesu. Mało kto ma czas aby zorganizować dobrą imprezę. Trzeba zająć się wieloma rzeczami – od muzyki, przez miejsce, na zaproszeniach kończąc. Początkowo powinniśmy określić jaki zakres usług będziemy świadczyć. Czy będą to całe imprezy, sam catering albo muzyka. Następnie powinniśmy sprawdzić lokale i zrobić listę tych, które będziemy brali pod uwagę podczas imprez. Warto spotkać się z właścicielem, aby poznać wszelkie szczegóły. Można też odwiedzić stronę internetową i przeczytać pełną ofertę i oglądnąć zdjęcia z imprez okolicznościowych. Ważna jest także współpraca z fotografami i filmowcami, którzy stworzą pamiątkę z danego wydarzenia. Imprezy możemy również podzielić na kilka rodzajów:

  • Imprezy okolicznościowe takie jak urodziny, imieniny, rocznice, śluby, komunie itp.
  • Imprezy firmowe i bankiety
  • Imprezy karnawałowe i sylwestrowe

W przypadku imprez urodzinowych dla dzieci albo sezonu komunijnego, istotną sprawą będzie skorzystanie z usług animatorów czasu wolnego. Zajmą się dziećmi, zorganizują konkursy i zabawy w czasie gdy dorośli będą rozmawiać między sobą. Ważne jest także aby lokal miał odpowiednie miejsca takie jak plac zabaw, czy pokój typowo dla dzieci, w którym znajdowałyby się przykładowo zabawki.

Jeśli bierzemy się za organizację osiemnastek, imprez sylwestrowych oraz karnawałowych najważniejszą rzeczą jest zadbanie o odpowiednie nagłośnienie i muzykę. Warto w takim przypadku skorzystać z usług zaufanego i sprawdzonego DJ-a, który zapewni świetną zabawę do białego rana. Z kolei na weselach równie istotną rzeczą jest wynajęcie profesjonalnego fotografa. Uwieczni on na zdjęciach całą imprezę, nagra najważniejszy moment życia młodej pary oraz zabierze nowożeńców na sesję fotograficzną.

Jeśli rozwiniemy się do tego stopnia, że organizacja imprez będzie naszym głównym środkiem dochodu możemy zacząć zacieśniać współpracę z właścicielami lokali, drukarniami, DJ-ami i fotografami aby stworzyć sprawnie działający kolektyw. Organizując którąś z kolei dobrą imprezę, możemy wyrobić sobie uznanie na rynku. Najlepszą promocją i reklamą jest robienie najlepiej tego, czego oczekuje od nas klient. Dzięki temu poleci nas swoim znajomym, a my będziemy rezerwować kolejne terminy w naszym kalendarzu.

Organizacja imprez może być również świetnym pomysłem dla kogoś, kto chciałby sobie dorobić poza zwykłą pracą na etacie. Cotygodniowa impreza może być źródłem naprawdę niezłego dochodu. Jeśli tylko uda nam się zdobyć grono zaufanych pomocników możemy być pewni sukcesu jaki odniesie nasza świeżo założona firma.