Opalenizna w zastrzyku Melanotan - czy jest dla nas bezpieczna?

Opalenizna w zastrzyku Melanotan – czy jest dla nas bezpieczna?

Która z nas nie marzy o pięknej skórze w odcieniu spiżu? Jesteśmy gotowe godzinami prażyć się na pełnym słońcu, zapominając o zagrożeniach wynikających z działania promieni UV. Podobnie rzecz się ma z korzystaniem z usług oferowanych przez solaria. Tracimy życie, stojąc w korkach, nie tylko po to, by olśnić wszystkich swoim wyglądem, ale też, by sprawić sobie cudowny nastrój mając świadomość swojej atrakcyjności. Sięgamy po liczne na rynku kremy, kompensując sobie tym samym brak słonecznych dni bądź też niedostatek czasu. W przypadku tych ostatnich borykamy się dodatkowo z możliwością wystąpienia przebarwień, nieestetycznych nacieków czy plam między palcami powstałych na skutek wcierania kremu w skórę.

Koniec udręki

Od dziś możemy o tym zapomnieć! Na rynku pojawiła się skuteczna alternatywa, zapewniająca efekt cudownej opalenizny bez zbędnych poświęceń.

Mowa tu o Melanotanie, preparacie uwalniającym nas od tych wszystkich męczących zabiegów.

Jak działa melanotan?

Na skutek działania promieni słonecznych nasz organizm intensywnie produkuje pigmenty barwiące skórę, zabezpieczając ją tym samym przed oparzeniem. Jest to naturalny proces ochronny. Otóż melanotan zawiera wspomniane pigmenty, przez co podawanie preparatu wyklucza konieczność ingerencji promieni ultrafioletowych na nasze ciało. Aby uzyskać najlepszy efekt, proces podawania należy powtarzać ok. dziesięciu razy, następnie raz w tygodniu celem podtrzymania barwy skóry.

Jak przyjmować?

Jako się rzekło, w preparacie znajduje się hormon, który działając wewnętrznie, musi dostać się pod skórę. Można tego dokonać poprzez zabieg wstrzyknięcia. Wraz z opakowaniem melanotanu otrzymujemy strzykawkę insulinową, dzięki której możemy same bezboleśnie przyjąć specyfik. Strzykawki insulinowe charakteryzują się między innymi maleńką średnicą igły. Proszę pamiętać, że miliony osób cierpiących na cukrzycę muszą przyjmować insulinę kilka razy dziennie. Nikt przecież nie skazałby ich na cierpienie na skutek częstych iniekcji.

Czy to bezpieczne?

Oczywiście! Wspomniany wyżej przykład o tym świadczy, w związku z zastosowaniem strzykawek do podawania insuliny nie zanotowano przypadków utraty życia lub zdrowia, przy zachowaniu odpowiednich procedur oczywiście.

Sprawą oczywistą dla wszystkich jest odpowiednia higiena zabiegu.

  • Przystępujemy do niego z czystym ciałem.
  • Oczyszczamy miejsca wkłucia preparatem antyseptycznym, może być zwykły alkohol.
  • W żadnym wypadku nie należy dokonywać wstrzyknięcia poprzez materiał.
  • Używamy tylko strzykawki zamkniętej fabrycznie.

Jak widać, nie są to warunki szczególnie uciążliwe, zachowanie ich w pełni chroni nas przed możliwością przypadkowego zakażenia.

Rekompensatą tych niedogodności niech będzie fakt, że dzięki zastosowaniu melanotanu cieszyć się będziemy trwałą i piękną opalenizną przez cały rok!