Osłona z plexi idealna jako ochrona na biurko, ladę lub do recepcji

Jesień i zima to czas większej liczby zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową. Dlatego, szczególnie w tym okresie należy o siebie dbać. Oprócz dbania o samego siebie, warto również zadbać o swoich pracowników i klientów. Dobrym sposobem na chronienie swoich pracowników, szczególnie narażonych na kontakt z dużą ilością ludzi, będzie osłona z plexi. Można ją zamontować nad biurkiem, na ladzie lub na recepcji, zwiększając poziom bezpieczeństwa pracowników.

Funkcja ekranów ochronnych ze szkła akrylowego

Zadaniem osłon z plexi jest niedopuszczenie do transferu mikroorganizmów chorobotwórczych pomiędzy osobami oddzielonymi ekranem. Szkło akrylowe pozwala na odizolowanie pracowników od klientów, dzięki czemu możliwe jest unikanie bezpośredniego kontaktu. W konsekwencji znacząco spada ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, w tym koronawirusem.

Więcej o funkcjach osłon z plexi dowiesz się ze strony – https://plexiwarszawa.pl/oslony-z-plexi-pleksi/

Osłony dostosowane do indywidualnych potrzeb

Szkło akrylowe należy do materiałów, które łatwo poddają się mechanicznej obróbce. Dzięki temu można z niego wyciąć ekran o potrzebnych w danym momencie parametrach. Pozwala to na wykonywanie osłon zgodnie z życzeniem poszczególnych klientów. Sprawdzając oferty firm zajmujących się dystrybucją osłon z plexi, możemy zauważyć, że obecnie nie ma problemu z kupnem ekranów dedykowanych różnym branżom. I tak możemy znaleźć m.in. osłony do przychodni, na recepcję, czy też do restauracji. Ekrany ochronne powstają z myślą o ladach, sklepach i gabinetach kosmetycznych.

Zalety osłon z plexi

Wybierając ekrany ze szkła akrylowego jak ochronę na biurko, ladę lub na recepcję, możemy znacząco obniżyć ryzyko zarażenia naszych pracowników chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Wysoki standard higieniczny poprawi komfort pracowników i klientów. Szkło akrylowe jest materiałem, który świetnie się sprawdza podczas produkcji szyb ochronnych.

Jest odporne na promieniowanie UV, idealnie przezroczyste, dzięki czemu możliwość nawiązywania kontaktu wzrokowego zostaje zachowana. Montaż osłon z plexi zajmuje dosłownie kilka chwil i większości przypadków nie wymaga żadnych narzędzi. Wyjątkiem są sytuacje, w których chcemy zamontować wiszący ekran – wówczas możemy potrzebować np. zamocować uchwyty w suficie, na których zawiesimy osłonę. W osłonach ochronnych ze szkła akrylowego można wyciąć mniejsze lub większe otwory, umożliwiające np. swobodne przyjmowanie płatności lub wykonywanie manicure’u w gabinecie kosmetycznym. Część osłon jest wyposażona w podstawę, umożliwiającą wygodne postawienie np. na biurku.