Pomysł na biznes - nauka gry na gitarze

Pomysł na biznes – nauka gry na gitarze

Jeśli czytasz ten artykuł już teraz oznacza, że jesteś niezadowolony z tego, ile pieniędzy zarabiasz jako nauczyciel gry na gitarze (lub jesteś gotowy, aby wziąć sprawy w swoje ręce by zarabiać jeszcze więcej).

Oto ponura rzeczywistość dla większości nauczycieli gitary:

  1. Większość ludzi, którzy uczą gry na gitarze nie mają doświadczenia w nauczaniu wysoko wykwalifikowanych uczniów.
  2. Zdecydowana większość nauczycieli gitary osiąga mały sukces i uczyć tylko przez 1-2 lata przed wyjściem do pracy w zupełnie innym zawodzie.

Z drugiej strony, istnieje niewielki odsetek bardzo udanych nauczycieli gitarowych, którzy:

  1. Zarabiają, co najmniej 6 cyfr rocznie w swoich firmach związanych z nauką gry na gitarze.
  2. Szybko zamieniają uczniów gry na gitarze od przeciętnych do wysoko wykwalifikowanych graczy.
  3. Są w stanie wnieść do nauki dodatkową wartość dla swoich uczniów ponieważ mają dodatkowy czas, energię i zasoby, aby skupić się na poprawieniu jakości swojego nauczania.

Po pierwsze, większość ludzi jest w szoku, gdy słyszą o powyższych punktach. Jednak na pewno kto zdecydował się na gitarowy biznes chciałby dołączyć do tego elitarnego klubu. Dodatkowo, większości nauczycieli gitary się nie powodzi, ponieważ zawsze są nieodpowiednio nastawieni do nauki gry na gitarze. Korzystają z nudnych sposobów nauki utrwalonych przez innych nieudanych nauczycieli gitary. Ta teza wydaje się racjonalna na pierwszy rzut oka, ale w rzeczywistości jest bardzo szkodliwe dla nauczyciela na wiele sposobów.

Oto kilka powszechnie przyjętych gitarowych metod nauczania, które skazują Twój gitarowy biznes na niepowodzenie i ich należy unikać:

Dawanie lekcji gry na gitarze w lokalnym sklepie muzycznym? Wielu nauczycieli gitary sądzi, że będzie łatwiej uczyć w sklepie muzycznym (zamiast na własną rękę) i zrobić dobre pieniądze, ponieważ nie muszą starać się, by szukać nowych studentów – sklep muzyczny zrobi to za nich. Uważają też że nauka gry na gitarze w sklepie muzycznym będzie wyglądać na bardziej profesjonalną w stosunku do nauczania w domu.

Oba punkty są w 100% złym podejściem. Jeśli uczysz się w sklepie muzycznym jest bardzo prawdopodobne, że nie wzniesiesz swojego biznesu na wyższy poziom, ponieważ w rzeczywistości, sklepy muzyczne nie mają mocnej podstawy, aby przywieść nowych studentów na gitarze dla Ciebie. Nawet jeśli będą współpracować z Twoją firmą, to trzeba jeszcze korzystać ze strategicznych sposobów, aby uzyskać studentów i rozwijać swoją działalność. Dodatkowo, miałbyś mniej pieniędzy po zakończeniu pracy w sklepie muzycznym, ponieważ trzeba dać dużą część swoich zarobków jego właścicielom.

Co gorsza, reguły w odniesieniu do nauki gry w sklepach muzycznych są bardzo surowe co do formatów dydaktycznych jakie są dozwolone. W wielu przypadkach są ograniczone do nauczania tylko prywatnej 1 na 1 lekcji i nie pozwolą Ci pomóc uczniom rozwijać się szybciej za pomocą nauki przy wykorzystaniu z innych formatów. To sprawia, że okazuje się że lepiej robić to na własną rękę i z zapasem kreatywności w własnej głowie – wtedy nauka gry na gitarze jako pomysł na biznes zdecydowanie ma prawo bytu.

Z takiego założenia wyszedł Mirek Worek, którego przykład analizowałem. Mirek założył szkołę gry na gitarze w Bielsku. Teraz bez przeszkód może dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem i pasją do muzyki w szkole Guitar Underground w Bielsku.