Pomysł na biznes - sprzedaż spodni

Pomysł na biznes – sprzedaż spodni

W XXI wieku nie tylko mężczyźni, ale coraz częściej i kobiety chodzą w spodniach. Jeden z popularniejszych materiałów z jakich robione są spodnie to denim, materiał, z którego powstają dżinsy, spodnie jakich przynajmniej jedną parę każdy z nas ma w swojej szafie. Najogólniej można je podzielić ze względu na fason i krój nogawki. Możemy wyróżnić 3 podstawowe fasony:

 • SLIM, spodnie przylegające do ciała na całej długości,
 • REGULAR, spodnie o klasycznym kroju,
 • LOOSE, szerokie dżinsy.

Najczęściej spotykane kroje nogawki to:

 • TAPERED/NARROW, zwężane ku dołowi,
 • STRAIGHT, te o prostym kroju,
 • BOOTCUT, te nogawki rozszerzają się od kolan w dół,
 • LARE, inaczej mówiąc ,,dzwony”,
 • -SUPER SLIM, czyli ,,rurki”.

Jakie dżinsy dla kogo?

Osoby o regularnej budowie ciała mogą nosić wszystkie fasony. Jedynym grzechem jaki mogą popełnić jest wybór za dużych ubrań, które przykrywają ich wspaniałą figurę. Najlepsze dla nich są modele slim i regular z prostymi nogawkami. Dla osób posiadających silnie zarysowane uda modele slim nie są dobrym wyborem. Nie powinni tez kupować dżinsów typu loose gdyż optycznie poszerzają one figurę dając efekt masywnego klocka. Masywność ud najlepiej zamaskują spodnie typu bootcut lub, bardzo modne w tym sezonie loose & Barrow. Jeśli zaś ktoś ma wystający brzuch to najlepiej będzie wyglądał w dżinsach typu regular straight lub bootcut.

Przy zakupie dżinsów należy również zwrócić uwagę na stan, i bynajmniej nie chodzi tu o stan w jakim są spodnie. Jest to górna część spodni, która okala talię. Stany mogą być trzy:

 • WYSOKI, zabudowany, zakrywający brzuch i pępek,
 • REGULARNY, sięgający za biodra, bardzo wygodny,
 • WYSOKI, kończy się na biodrach, odkrywa brzuch.

Przy zakupie dżinsów należy tez zwrócić uwagę na materiał. Od początku XX wieku dżinsy produkuje się z denimu, jednak od pewnego czasu dodaje się do niego domieszki innych tkanin. Szczególnie pożądane są spodnie, które w swym składzie mają domieszkę elastanu, czyli popularnej lycry. Dżinsy takie przylegają do sylwetki, nie rozciągają się w trakcie noszenia, nie kurczą w praniu a skóra nie poci się w nich tak, jak w spodniach wykonanych z czystej bawełny. Przed kupnem dżinsów należy też obejrzeć wewnętrzną ich stronę, by sprawdzić jakość szwu. Jeśli jest on postrzępiony jeszcze przed zakupem, to znak, że spodni nie warto kupić.  Ostatnią rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie dżinsów jest rozmiar. Na metce zwykle znajdziemy 2 litery: W(ang. waist-talia) i L(ang. leg-noga) i rozmiary podane w calach. Warto pamiętać więc, że jeden cal to 2,54 cm. Część producentów podaje jednak rozmiar jako S, M i L. Jak mówi nam początek tekstu, dżinsy są bardzo popularne więc można pokusić się o stwierdzenie, że dobrym pomysłem na biznes jest ich sprzedaż. Wielkie sumy zarabiają na tym tacy giganci jak Americanos, Big Star czy Levi’s, ale dżinsy znajdują się w ofercie praktycznie każdego producenta odzieży i można je kupić nawet na lokalnym bazarku lub w sieciówce. Warto zaglądać na strony sklepów internetowych typu Allegro, OLX lub Gratka. Portale ogłoszeniowe, to jeden z popularniejszych kanałów docierania do potencjalnych klientów.

Podsumowując, dżinsy nie wyszły i chyba nigdy nie wyjdą z mody więc czemu by nie wykorzystać tego faktu do otwarcia własnego interesu? Warto również porozmawiać z firmami bądź osobami, które prowadzą własne sprzedaże spodni nie koniecznie dżinsowych.