Produkcja i sprzedaż sztandarów

Produkcja i sprzedaż sztandarów

Sztandar jest znakiem rozpoznawczym, a także manifestacją wartości i tradycji. Jest nierozerwalnym elementem funkcjonowania różnych organizacji państwowych i prywatnych. Aby spełniał swoją rolę musi być wykonany perfekcyjnie. Sztandar to także symbol zjednoczenia danej grupy w konkretnym celu. Jest po prostu fizyczną prezentacją wartości, tradycji, celów danej organizacji. Buduje on więź pomiędzy członkami danej grupy, a także poczucie przynależności do niej. Sam w sobie wyraża szacunek do najważniejszych symboli.

Sporo nabywców sztandarów?

Sztandarów używają nie tylko instytucje kościelne. Każda szkoła ma swój sztandar z wizerunkiem patrona, podobnie jak organizacje łowieckie czy strażackie istotne dla tożsamości każdej jednostki. Każda jednostka wojskowa również posiada swój sztandar. To jednak tylko najpopularniejsze przykłady – sztandary bowiem mogą być wykorzystywane tak samo dobrze przez praktycznie każdą organizację, placówkę czy też nawet przez osoby prywatne.

Nieograniczone możliwości wykonywanych haftu sprawiają, że projekty mogą być tworzone na specjalne, indywidualne zamówienia, które spełnią wymagania nawet najbardziej specyficznych klientów.

Praca ręczna albo maszynowa

W większości pracowni zajmujących się tworzeniem sztandarów twórcy bazują na haftowaniu tradycyjnymi technikami, bez używania maszyn komputerowych, ponieważ jest to bardzo trwała metoda, a sztandar powinien służyć wiele lat. Sztandary są tam drukowane na profesjonalnych hafciarkach przemysłowych, przez bardzo doświadczonych pracowników, co pozwala realizować wszystkie elementy sztandarów takie jak haft wypukły, powodujący efekt trójwymiarowości. Te tradycyjne firmy zapewniają dodatki do sztandarów, czyli kompletne drzewca z głowicami i okuciami, a także podstawy do drzewców, gwoździe grawerowane oraz szarfy dla pocztów sztandarowych.

W tych unowocześnionych firmach zajmujących się produkcją sztandarów wszystko odbywa się przy użyciu najnowszych technologii, dzięki czemu każdy element może być wykonany bardzo łatwo i szybko, by spełnić w 100% oczekiwania klientów.

Większość zakładów oferuje także wykonywanie replik istniejących już sztandarów, a także czyszczenie i renowację tych starych. Średni czas realizacji zamówienia przy tworzeniu nowego sztandaru wynosi od około 3 tygodni do 7 tygodni, w zależności od użytej techniki. Warto zauważyć, że cały proces zamówienia sztandaru może odbyć się przez internet.

Przykładowa cena sztandaru dla Pracowni Klasztoru Karmelitanek Bosych w Gnieźnie to ok 3800 zł + VAT. Do tego należy zamówić u producenta drzewiec do sztandaru np. w firmie Sacrum.