Szkolenia menadżerskie

Szkolenia menadżerskie

Do kogo są kierowane szkolenia menadżerskie?

Pełnienie roli przywódczej w firmie wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Od takiej osoby zależy wiele, musi więc posiadać kompetencje i umiejętności, by sprostać stawianym jej zadaniom. Bardzo ważne jest posiadanie autorytetu wśród osób, jakimi menadżer ma kierować. Musi on także umiejętnie zarządzać grupą pracowników. Niektórzy mają naturalne predyspozycje do pełnienia funkcji kierowniczej. Każda osoba jednak może się tego nauczyć. A nawet komuś, kto jest urodzonym liderem, szkolenia menadżerskie wiele dadzą. W umiejętnym odgrywaniu swojej roli i wywiązywaniu się z zadań niezbędne są różne umiejętności. Dlatego nie ma tylko jednego kursu dla menadżerów. Są różne, dotyczące różnych aspektów ich pracy.

Jednym z podstawowych jest szkolenie dotyczące przywództwa i budowania zespołu. Umiejętność tworzenia zespołu pracowniczego i umiejętność pełnienia roli przywódczej są kluczowe w pracy kierownictwa. W ramach zajęć będą zagadnienia dotyczące bycia autorytetem w grupie. Menadżer musi wytworzyć sobie pozycję lidera. Jeśli jest tak postrzegany, to jest mu łatwiej wpływać na ludzi. Ważne są także zagadnienia dotyczące sposobu zarządzania oraz wszystko, co wiąże się z relacjami w grupie pracowniczej, a co może mieć wpływ na jej pracę i efekty tej pracy. Lider musi umieć wpływać na to, jak ona funkcjonuje, by działania pracowników dawały najlepsze efekty. Zgrany, dobrze współpracujący ze sobą zespół, który ma dobre efekty, to jest celem działań menadżera. I stworzenia takiego zespołu szkolenia menadżerskie mogą go nauczyć, wystarczy tylko się na nie zapisać. W internecie można znaleźć wiele firm, które organizują takie szkolenia, jedną z nich jest firma szkoleniowa Maciołek&Wspólnicy.

Motywacja – pierwszy krok do sukcesu

Nawet najbardziej zgrany i oddany pracy zespół potrzebuje motywacji. Zmotywowania może potrzebować cała grupa, jak i pojedynczy pracownicy. Dlatego wśród kursów oferowanych dla menadżerów można spotkać i takie, które dotyczą motywowania zespołu. To ważny obszar pracy, a działając nieumiejętnie, można więcej zaszkodzić, czyli zdemotywować grupę czy pracownika, niż pomóc. Kierowanie zespołem, dobra komunikacja z grupą i z ludźmi, to kolejne ważne umiejętności menadżerskie, których mogą dotyczyć kursy. W ich wyborze ważna jest także specyfika zadań osoby pełniącej kierowniczą rolę. Mogą się np. przydać kursy z negocjacji, jeśli poza zarządzaniem ma ona prowadzić ważne rozmowy z podmiotami spoza firmy.

Jest wiele pozytywnych efektów z ukończenia kursów dotyczących umiejętności menadżerskich. Dzięki nim taka osoba ma autorytet wśród pracowników i dobry z nimi kontakt. Dodają one asertywności i pewności siebie. Ma lepsze zrozumienie funkcjonowania grupy i motywów kierujących pracownikami. Efektem jest skuteczniejsze pełnienie roli lidera. Grupa lepiej pracuje, działa wydajniej i ma lepsze efekty. Szkolenia menadżerskie pomogą liderowi tak zarządzać grupą, by osiągała ona stawiane jej cele. Inwestycja w szkolenia tego rodzaju to zawsze dobry pomysł. Dla samych zarządzających ważne jest to, że pracują z większym spokojem, a przy tym skutecznie. Wiele ze zdobytych umiejętności oraz ze zdobytej wiedzy przyda się i w życiu, nie tylko w pracy.

Firmy zajmujące się organizacją szkoleń menedżerskich:

 • Maciołek & Wspólnicy Sp. z o. o.
  Adres: ul. Św. Filipa 23/4, 31-150 Kraków
  Telefon: +48 608 667 938
  E-mail: [email protected]
 • Gamma
  Adres: ul Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa
  Telefon: +48 505 273 550
  E-mail: [email protected]
 • BERNDSON
  Adres: ul. Dobrego Pasterza 104, 31-416 Kraków
  Telefon: +48 12 633 00 99
  E-mail: [email protected]