Szkolenia sprzedażowe

Szkolenia sprzedażowe

W dzisiejszych czasach umiejętności sprzedaży są jednymi z najbardziej pożądanych i poszukiwanych na rynku pracy. Jako że sektor usług rozwija się coraz bardziej i społeczeństwo naszego kraju nieustannie bogaci się, potrzebni są specjaliści od sprzedaży, które wzmocnią pozycję danego przedsiębiorstwa na rynku, co przełoży się na wyniki i konkurencyjność.

Rodzaje szkoleń sprzedażowych

Oferta szkoleń biznesowych rozwinęła się w ostatnich latach bardzo mocno. Do wyboru mamy wiele firm zajmujących się poszerzaniem kwalifikacji pracowników działających w różnych obszarach gospodarki. Z pewnością te związane ze sprzedażą posiadają najszerszą, a co za tym idzie, najbardziej uniwersalną wiedzę. Oferta zawiera między innymi:

Szkolenie ze skutecznych technik sprzedaży

Jest to szeroko pojęta wiedza na temat podstawowych trików i wskazówek, które polepszą wyniki sprzedażowe i sprawią, że wszelkie działania będą przynosić bardziej wymierne efekty. Na szkoleniu demonstrowany jest cały proces od pojawienia się chęci zakupu towaru do finalizacji transakcji. Pozwala to uzmysłowić uczestnikom jakie problemy pomogą pojawić się podczas wszystkich operacji pomiędzy, które zniechęcą naszego kupującego. Zajęcia prowadzone są w formie wykładu, który następnie przeradza się w dyskusję, prace grupowe a także symulacje czy gry sprzedażowe.

Szkolenie ze skutecznej komunikacji w sprzedaży

Jest to sfera, którą bardzo często pomijamy i nie przykładamy należnej jej wagi. Tym czasem to właśnie kontakty i to jak jesteśmy odbierani w znacznym stopniu wpływa na naszą efektywność jako sprzedawcę. Szkolenia z komunikacji przygotowywane są specjalnie dla osób działających w sektorze sprzedaży, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat komunikacji interpersonalnej, metody oddziaływania na współrozmówcę i odporności na manipulacje. Wszelkie aktywne działania jak chociażby odgrywanie scenek i inne wizualizacje pomogą w przezwyciężeniu jakichkolwiek barier komunikacyjnych, poszerzeniu kompetencji miękkich i wzbogaceniu wiedzy na temat zachować ludzkich. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak odpowiednio zadawać pytania prowadzące do celu, jak nauczyć się aktywnie słuchać, co język ciała może powiedzieć o stosunku naszego rozmówcy oraz jak analizować własne niepowodzenia w kontaktach sprzedażowych.

Niepowodzenia w sprzedaży, czyli jak sobie z nimi radzić

Prawie wszystkie szkolenia mają przygotować uczestników do odniesienia sukcesu i wdrożenia nabytej wiedzy w rzeczywistą pracę. Jednak każdemu z nas zdarzają się porażki i warto wiedzieć jak należycie sobie z nimi poradzić i odnaleźć w nich pozytywy. Niepowodzenie dotyka nas wtedy, gdy klient skrytykuje obsługę, towar, w ostatniej chwili odstąpi od zakupu lub gdy odkłada decyzję w czasie. Warto w odpowiedni sposób użyć rozmaitych technik perswazji a także przeanalizować zaistniałą sytuację i wyciągnąć z niej motywujące wnioski, które pomogą nam zmienić różne techniki sprzedaży czy też system pracy, jaki stosujemy. Cała ta wiedza przekazywana jest podczas szkoleń dedykowanych osób zajmujących się sprzedażą.