Wynajem domków - pomysł na biznes

Wynajem domków – pomysł na biznes

W głowach wielu ludzi zmęczonych pracą na etacie, albo szukającym nowych wyzwań pojawiają się różne pomysły dotyczące otwarcia biznesu. Niektóre są lepsze, niektóre gorsze, jednak zawsze trzeba się liczyć z tym, że nawet najlepszy pomysł nie wypali jeśli odpowiednio go nie zrealizujemy. Kupno i wynajem domków letniskowych jest jednym z tych pomysłów, które przy niewielkim nakładzie pracy mogą odnieść sukces.

Wakacyjne ośrodki wypoczynkowe

Jak pewnie wszyscy wiedzą latem w ośrodkach wypoczynkowych bardzo ciężko znaleźć wolne miejsca noclegowe. Zapotrzebowanie na ten rodzaj usług będzie zawsze. Początkowo ludzie mogą być mało zainteresowani, bowiem wolą sprawdzone miejsca, albo polecone przez znajomych. Co należy więc zrobić, aby przyciągnąć do siebie nowych klientów i sprawić aby wracali do nas co roku? Najważniejszą sprawą jest dobra lokalizacja, najlepiej w pobliżu zbiorników wodnych albo innych atrakcyjnych przyrodniczo miejsc. Warto zadbać, aby w naszym ośrodku wypoczynkowym znajdowały się nie tylko domki sypialne, ale cała infrastruktura. Fajnie jakby znalazły się tam również miejsca zabaw dla dzieci, boisko sportowe oraz miejsce na grill lub ognisko. Przykładem udanej inwestycji są domki w górach koło Biecza – dobra lokalizacja (blisko do Jasła, gór, ośrodków narciarskich, szlaków) połączona z dobrą ceną wynajmu noclegu w domku gwarantuje sukces.

Problem może pojawić się kiedy nie otrzymamy pozwolenia na budowę, albo po prostu nie mamy ochotę takowego zdobywać. Wtedy z pomocą przychodzą nam producenci domków letniskowych, którzy rozwiązują go przez stworzenie domku na kołach. Dodatkowym atutem takiego domku, jest możliwość przemieszczania po obszarze albo zupełne przeniesienie ośrodka do innej części kraju. Będzie wymagać to dosyć sporej operacji logistycznej, ale myślę że warto, w przypadku jeśli naszego miejsca nie odwiedza zbyt wielu turystów.

Warto także na terenie ośrodka postawić kilka rzeczy generujących dodatkowe zyski. Automat na słodycze i napoje albo automat z kawą czy bilard bardzo szybko zwrócą zainwestowane w nie pieniądze. Jeśli naszymi gośćmi są wycieczki zorganizowane warto zadbać o odpowiednie zajmowanie im wolnego czasu, proponując różne aktywności. Umożliwi to nam zdobycie klientów, którzy będą wracać w to miejsce każdego roku. Oczywiście podstawową kwestią jest odpowiedni personel takiego ośrodka. Domki trzeba przecież posprzątać, coś się czasem zepsuje, a trawa sama się nie skosi. Nikt przecież nie będzie chciał drugi raz odwiedzić domku letniskowego, w którym coś nie działało, albo było brudno.

Wynajem domków letniskowych jest zatem świetnym pomysłem na biznes. Jeśli nie mamy sporej ilości pieniędzy na inwestycję, możemy stopniowo rozwijać nasz ośrodek, aby stawał się z roku na rok coraz lepszy.

Całoroczne domki do wynajęcia:

 • Wczasy pod gruszą ośrodek wypoczynkowy
  Adres: ul. Belna Górna 25, 38-340 Biecz
  Telefon: +48 512 622 483
  E-mail: [email protected]
 • Domki na Wzgórzu
  Adres: Nowica 67, 38-315 Uście Gorlickie
  Telefon: +48 660 301 497
  E-mail: [email protected]
 • Sokolskie Chaty
  Adres: ul. Kwiatowa 13, 38-300 Gorlice
  Telefon: +48 536 866 985
  E-mail: [email protected]